Digialgus Paistu lasteaias.
 /  Esileht / Digialgus Paistu lasteaias.
Digialgus Paistu lasteaias.

2019 aasta kevadel sai kirjutatud projekt HITSAsse, et soetada meie lasteaeda digivahendeid, millega olime varasemalt tutvunud koolitustel. Valisime meie lasteaia jaoks kaks komplekti BeeBot`e koos laadimisalusega ja eelkooli rühma MatataLab`i. Meil läks seekord õnneks ja meie lasteaed sai nende digivahendite võrra rikkamaks.

Mis vahendid need on ja kuidas need vahendid aitavad laste arengule kaasa?

Bee-Bot on armas mesimumm-põrandarobot lastele alates 3. eluaastast, mis arendab laste matemaatilisi ja eneseväljendusoskusi, samuti põhjus-tagajärg seost, hiljem seadme juhtimist ja programmeerimist. Väikelastele üldoskusi ja sõnavara õpetades on Mesimumm õpetajale suureks abiks.

Aitab  arendada lastes juba varases eas huvi infotehnoloogia ja inseneriteaduste vastu ning pakkuda eduelamusi tehnilist taipamist nõudvate ülesannete lahendamisel.

MatataLab on ekraanivaba programmeerimise komplekt, mis võimaldab varases eas õppida programmeerimist läbi mängulise ning käelise tegevuse. Sobib kasutamiseks eelkõige eelkooliealistele või õpilastele I kooliastmes.

Meie rühmade erinevatest digitegemistest ja kasutusvõimalustest saad lähemalt uurida siit

Tiia Randpere – Piilupartide rühma õpetaja