Etiketilõuna
 /  Esileht / Etiketilõuna
Etiketilõuna

Etiketilõuna.

12.oktoobril käisid Paistu Kooli kodunduse ringi õpilased ja Paistu Kodutütred etiketilõunal Pärnu Villa Ammende restoranis. Oli tore viis õppida lõunasöögi käigus koos teiste noortega lauakombeid ja restorani etiketi reegleid. Restoranis  läbiti kõik etapid: mida silmas pidada enne lauda istumist, kuhu käekott asetada, milleks on  salvrätikud, söögiriistade käsitlemist, suhtlemist lauakaaslastega ja teenindajatega. Õpiti laua katmist ning kuidas laua seltskonnast lahkuda. Saadi teada, mis vahe on Mandri-Euroopa, Inglise ja Ameerika lauakommetel. Õpiti korrektset leiva-saia söömist toidu kõrvale, mida teha, kui lauas juhtub õnnetus, restoranist lahkumist, telefoni kasutamist jpm. Etiketiõpetaja Erika Kolbakov pööras personaalset tähelepanu kõigile osalejatele ja suunas noori korrektse söögiriistade hoiu osas. Omandati palju praktilisi teadmisi ja enesekindlust, et hakkama saada ka kõige peenemas söögilauas.