Ettevõtlusmäng Heimtalis.
 /  Esileht / Ettevõtlusmäng Heimtalis.
Ettevõtlusmäng Heimtalis.

16.aprillil toimus Heimtali Põhikooli spordihoones Ettevõtlusküla mäng. Mängu oodati Viljandi valla koolide

II kooliastme 5- liikmelised õpilasesindused.

Kohapeal jagati iga kooli osavõtjad eraldi töörühmadesse, kus tuli koostööd teha teiste koolide õpilastega. Juhuse tahtel sattusid  Britta Põrk ja Karl Aalmaa tegutsema pangas, Elise Koppel ja Rikko Riiner said töö kaubamajas ning Suzette Linnaste pidi oma oskusi rakendama autoremonditöökojas.

Iga ettevõte püstitas mängu alguses oma eesmärgi, milleni mängu lõpus taheti jõuda. Mäng jagati ajaliselt kolmeks kuuks. Ühe kuu pikkuseks oli umbes 25 minutit. Iga kuu lõpus tehti tööst ja tulemustest kokkuvõte. Arutati, mis on hästi, millega tuleb rohkem vaeva näha ja vaadati üle rahaline seis.

Laste ülesandeks oli teenindada kliente, teenida ettevõttele kasumit, hoida raha asjad korras. Kuu lõpus tuli maksta kodukulud ja palgad.

Iga ettevõtte tööd jälgis, koordineeris ja analüüsis mängujuht. Tema ülesandeks oli rääkida lastele, mis on pereettevõte, kodukulud, pangakonto, sularaha, oskus seda kõike hallata ja hinnata rahakotist lähtuvalt õigesti oma soove ning vajadusi.

Kogu mängus läks vaja julgust, loovust, meeskonnatöö oskust ja ka matemaatilisi teadmisi.

Paistu Kooli õpilased tegutsesid aktiivselt ja edukalt, kõigi firmad jäid mängu lõppedes kasumisse. Enamus   firmad  täitsid mängu alguses püstitatud eesmärgi.

Lapsed  olid mängust vaimustuses ja ürituselt lahkuti väga heade emotsioonidega.