Kärttu Põrk – Viljandimaa parimaist parim!
 /  Esileht / Kärttu Põrk – Viljandimaa parimaist parim!
Kärttu Põrk – Viljandimaa parimaist parim!

Paistu Kooli 8. klassi õpilane Kärttu Põrk hiilgas taas kord Viljandimaa matemaatikaolümpiaadil. Ülitihedas konkurentsis ammuste rivaalidega suutis Kärttu võita esikoha!

Viimati õnnestus tal paremustabeli kõrgeimale reale tõusta 5. klassis, kuid neljandast kohast allapoole pole Kärttu kunagi langenud. Sellist stabiilsust on Viljandimaal peale tema üles näidanud veel vaid üks konkurent Viljandi Jakobsoni koolist. Kõrge tulemus tagas Kärttule taas kutse tippmatemaatikuile mõeldud Maramaa võistlusele märtsis ja kolme maakonna jõukatsumisele aprillis.

Igati hästi esines olümpiaadil ka Elin Anijärv 9. klassist – koht maakonna tippude esimese poole seas (väikeste koolide hulgas teine) väärib kindlasti tunnustamist. Mõlema tütarlapse edu tagatiseks on aastatepikkuse järjekindla matemaatika nippide omandamise tulemusena saavutatud tahe ja oskus otsida, lahendada, harjutada, võrrelda – seda kõike täiesti iseseisvalt.