LEIVANÄDALA LÕPETAMINE
 /  Esileht / LEIVANÄDALA LÕPETAMINE
LEIVANÄDALA LÕPETAMINE

Paistu Kooli lasteaiapere koos esimese klassiga lõpetas leivanädala vahvate Mulgimaa lipu teemaliste (Mulgimaa lipul oli 12. oktoobril  6. sünnipäev) võileibade valmistamisega.  Ja mitte ainult tavaliste võileibade, vaid just “einevõileibadega”. Sellised õiged suured viilud saadakse  tervet leivapätsi pikuti lõigates. Kuna Mulgimaa lipul on neli erinevat värvi – helesinine, must, punane ja valge, oli võileibadele katete välja mõtlemine paras pähkel.

Lapsed valmistasid oma uhked võileivad õpetajate abiga rühmades või klassis valmis ja seejärel toodi kõik raamatukokku uhke laudlinaga kaetud lauale. Raamatukogu, lisaks kirevale toidulauale, kaunistasid veel seintel olevad lasteaialaste meisterdatud Mulgimaa lipud.

Kõik võileivad nägid väga toredad ja vahvad välja. Vaeva oli nähtud just õiget värvi toiduainetega. Leibadel võis näha helesinist kodujuustu, musta kaaviari, helesinist toorjuustu, punaseid tomateid, praadides musta värvi saavutanud verikäkki, valget toorjuustu  jms. Kõik rühmad ja 1.klass olid tublisti vaeva näinud.

Kui kõik vahvad – suured einevõileivad ja väikesed suupärased leivakesed olid ära imetletud, ühised pildid tehtud, võisime kõik asuda ka neid uhked kunstiteoseid sööma. Kõik maitsesid imehead ja kõhud said täis.

Suur tänu kõigile asjaosalistele vahva ettevõtmise eest ja PALJU ÕNNE MULGIMAA LIPULE!

Põnnide õpetaja Piret