Meie tipp-nutisportlased noppisid medaleid
 /  Esileht / Meie tipp-nutisportlased noppisid medaleid
Meie tipp-nutisportlased noppisid medaleid

Meie tipp-nutisportlased noppisid medaleid nii Suure-Jaanist kui ka Haapsalust!

Nuti-Mati matemaatika neljaetapilise hooaja kulminatsiooniks olid märtsis ja aprillis toimunud kolm finaalvõistlust, kus selgusid medalivõitjad ja kuhu pääsesid vaid parimaist parimad.

Paistu Kooli meistrimedali said kaela Sander Vainura, Lisette Kalmus, Hannaliisa Põdra, Elise Koppel ja Kärttu Põrk.

Klassidevahelise pingelise võistluse võitjaks osutus napilt 6. klass, tihedalt kannul 3. ja 5. klass.

Edela-Eesti piirkonnafinaalis Suure-Jaani Koolis saavutas 8.-9. klasside arvestuses ülekaaluka võidu Kärttu Põrk. Hõbemedali vääriliseks osutus 6.-7. klassi tippude hulgas Karoline Volkov ja pronksi teenis 4.-5. klasside konkurentsis Britta Põrk. Napilt jäid seekord medalita Sander Vainura, Lisette Kalmus, Hannaliisa Põdra, Kaisa Viru, Elise Koppel ja Elin Anijärv, kuid ka nende esinemine väärib vaid kiidusõnu. Meeldiv oli kohata finaalis kooli vilistlasi – Lisette Põrk (2017. a. kooli lõpetanud) saavutas 10.-12. klassi ja Kalev Põldsaar (1969. a. vilistlane)  Eriti täiskasvanute arvestuses hõbemedali. Vilistlased ootavad oma tiimi uueks hooajaks täiendust, olenemata sünniaastast.

Nuti-Mati matemaatika hooaeg lõppes Eesti meistri- ja karikavõistlustega Haapsalus 8. aprillil, kuhu Paistu Koolist pääses Eesti hooaja edetabeli 8. tulemusega Kärttu Põrk. Ülimalt tihedas konkurentsis Tallinna ja Tartu eliitkoolidega suutis Kärttu suurepäraselt võistluspinget taluda. Tulemuseks Eesti MV III koht ja pronksmedal – viljandimaalaste ainus esikolmiku koht! Sellise mõnusa emotsiooni pealt on põnev vastu minna uuele hooajale, kus loodame tugeva treeningu järel ka kooli võistkonnaga karikavõistluste finaali jõuda.