Mulgi keelepesa
 /  Esileht / Mulgi keelepesa
Mulgi keelepesa

Paistu lasteaias hakkab külas käima mulgi keele õpetaja.

Ühel jaanuarikuu hommikul tuli Paistu lasteaeda külla mulgi keele õpetaja Alli Laande, et tutvustada meie lastele mulgi keelt ja mulgi laulumänge. Paistu lasteaed saab nüüd osaleda kord kuus mulgi  keelepesas. Sellel päeval, kui Alli Laande meile tuleb, tegeleb ta hommikupoolikul lastega nii tegelustes, kui ka vabas mängus, aga ainult mulgi keeles. Igal keelepesa päeval loetakse mulgikeelset lugu ja õpitakse mulgikeelseid laule ja mänge. Tehakse ka käelist tegevust, mille käigus õpitakse mustreid ja töövõtteid. Saadakse ülevaade nii villase lõnga, kui ka linase riide saamisloost. Kogu tegevust toetavad rühmaõpetajad.

Keelepesa eesmärgiks on lasteaialaste sidumine mulgi keele- ja kultuuripärandiga. Läbi mulgikeelsete laulude ja laulumängude tutvustatakse ja õpetatakse mulgi keelt ja kultuuri ja oma pärimust. Juba mitmed aastad on keelepesad toimunud Mulgimaal neljas lasteaias. Ja sellest aastast (2020) lisandus ka Paistu lasteaed. Kõige vanem mulgikeelne Mulgimaa sündmus on Mulgimaa laste folklooripäev, kus need lapsed, kes on osalenud keelepesades saavad oma oskusi jagada Mulgimaa teiste lasteaedade lastega. Paistu lasteaed ei ole varem osalenud keelepesas, kuid on neli korda osalenud folklooripäeval.  Sel aastal toimub folklooripäev Paistu Kooli lasteaias 19. märtsil.

Marget Martsik