Mulgimaa pärimusmuusika koolikontsert
 /  Esileht / Mulgimaa pärimusmuusika koolikontsert
Mulgimaa pärimusmuusika koolikontsert

4.novembril andsid Mulgimaa pärimusprogrammi Mulgimaa pärimusmuusika“ raames meie koolis kontserdi Ants ja Anu Taul. Kontserdi eesmärgiks on rikastada Mulgimaa koolide õppeprogrammi piirkondliku pärimusmuusikaga.

Mängiti pillilugusid, lauldi laule ning räägiti jutte, mis pärit Mulgimaalt. Ants Taul, kes ise nimetas end Torupilli-tondiks, jutustas põnevaid lugusid oma lapsepõlvest Mulgimaal. Lapsed said teada, kuidas tol ajal elati, millised olid laste asjad, riided, mängud ja tööd. Lugude vahele mängis Ants Taul koos tütre Anuga pillilugusid lõõtsal, torupillil, akordionil, kitarril. Lapsed kuulasid mulgikeelseid laule ja laulsid ise meeleldi kaasa. Torupilli-tont arvas, et meie majas on vist küll üks muusikavaim elamas, et lapsed nii julgelt ja asjalikult laulu- ja pillilugudega kohe kaasa tulevad.

Täname Pärimusmuusika Aida August Pulsti õpistut, tänu millele koolikontsert toimus.