Paistu Kooli õpilased Soomes Rautalampis sõpruskooli külastamas
 /  Esileht / Paistu Kooli õpilased Soomes Rautalampis sõpruskooli külastamas
Paistu Kooli õpilased Soomes Rautalampis sõpruskooli külastamas

7.- 11.oktoobril veetsid 6.- 9.klassi 11 õpilast koos kahe õpetajaga seiklusterohke nädala Soomes Rautalampi linnas Matti Lohen sõpruskooli külastades. Teekond sinna ja tagasi oli pikk – sõpruskool asub Helsinkist üle 300 km kaugusel Põhja-Soomes Rautalampis. Pikk sõit õpilasi ja õpetajaid ei heidutanud ning kohale jõudes ootas reisiseltskonda väga soe ja sõbralik vastuvõtt, mille üle oli kõigil siiralt hea meel.

Kohapeal veetsid õpilased nädala elades võõrustajatest perede juures ning Paistu Kooli õpilased said osa ka kohalikust koolielust ning mitmest põnevast väljasõidust. Näiteks käisime ühel päeval matkamas kohalikus looduspargis, kus meid ümbritses tõeliselt ilus ja puutumata Soome loodus. Ühise matka lõpetasime mõnusa lõunaga grilli- ja telkimisplatsil, kus sõime ühiselt soomlaste jaoks südamelähedasi toite nagu näiteks grillimakkara (grillvorst) ja sämpylä (võileib). Lisaks peab ka ära mainima, et terve nädala oli Soomes väga ilus ilm ja see tegi kõigi meeleolu rõõmsaks.

Koolitundide välisel ajal külastasime ühiselt ka Kuopio linna, kus avanes meil võimalus külastada Vana Kuopio muuseumit. Muuseumis nägime kuidas Kuopios vanasti elati ning millised olid igapäevaelu puudutavad elamistingimused. Kuopios olles külastasime ka Puijo vaatetorni, mille juurest avanes meile kaunis vaade Kuopio linnale. Lisaks ühistele väljasõitudele tegelesid noored vabal ajal erinevate tegevustega nagu näiteks discgolfi mängimine Rautalampi terviserajal, bowling ja ühised tegevused peredega.

Nii õpetajate kui ka õpilaste jaoks oli sõpruskooli külastus hindamatu väärtusega kogemus, mis jääb pikaks ajaks meelde. Meie kooli õpilased saavutasid koheselt kohalike noortega väga hea klapi ning äraminek oli noorte jaoks raske ning kurb. Sellele vaatamata ei lasknud noored pead norgu ja terve tagasisõidu tee jagati bussis reisi vältel kogetud seiklusi ja muljeid. Jääme Rautalampi külastust heade mälestustega meenutama ning pikisilmi ootama aega, mil saame ise võõrustajate rollis olla ning soome õpilasi enda kodudesse vastu võtta!