Politsei lasteaialastel külas
 /  Esileht / Politsei lasteaialastel külas
Politsei lasteaialastel külas

Lasteaialastel käis külas politsei.

Südamekuu raames oli lasteaial planeeritud nädal ratastel. Lastel oli võimalus kaasa võtta jalgratas, tõukeratas või jooksuratas. Nädala algul kutsusime ka kohale politsei, kes räägiks  turvalisest rattasõidust ja kontrolliks, kas meie rattad  sõidukorras on.

Lapsed kasutasid sõitmiseks märkidega tähistatud asfaldiala.  Osavamatele lastele sai valmistatud natuke keerulisem rada, mille läbimist kontrollisid mängupolitseinikud (ilma ratasteta lapsed).

Politseikontrollist selgus, et mitmele lapsele oli vaja kinnitada helkureid ja  kellasid, mis oli puudu aga väga vajalikud. Laste kiivrid kinnitati tugevamalt ja selgitati, milleks seda on vaja. Lõpuks said lapsed tutvuda politseiautoga, sinna sisse minna ja kuulata erinevaid sireene.

Tiia Randpere