PÕNNID TUTVUSID mTINY ROBOTIGA
 /  Esileht / PÕNNID TUTVUSID mTINY ROBOTIGA
PÕNNID TUTVUSID mTINY ROBOTIGA

Märtsi esimesel nädalal oli Põnnide rühmal hea võimalus tutvuda ühe väga armsa ja toreda robot tegelasega – mTinyga, kes meenutas meile väga armsat pandakaru. Seega hakkasime meie seda üheskoos kutsuma karurobotiks.

Erinevate robootikavahenditega tutvumise võimalus on loodud Viljandi Valla poolt, kust ette registreerides saab nädalaks või paariks rentida vahvaid roboteid lõbusateks õppetegevusteks või niisama mänguks ja lustiks.

Karurobot oli tõesti väga vahva, lõbus ja armas. Robotit sai juhtida puldist ja ta liikus vastaval alusel, mida lapsed said ise juppidest kokku panna. Kui panda jõudis oma teekonnal erinevate piltide peale, siis tegi ta erinevaid hääli vastavalt emotsioonile (luges raamatut, käis vannis, pidas sünnipäeva, tegi sporti, käis söömas jne).  Pandat sai liikuma panna ka vastavaid noolekaardikesi kasutades (sarnaselt matatalabi robotile), mis nõudis pisut vanemate laste taipu, aga lühikeste vahemaade „programmeerimisega“ said isegi meie rühma vanemad lapsed hakkama.

Teisel tutvumise päeval pöörasime roboti aluse jupid teistpidi ja nendest sai moodustada linnatänava, mida mööda liikudes kuulis panda erinevaid linnahääli, muutudes ise vahepeal politseiautoks või kiirabiks. Karurobotiga oli kaasas ka muusika tegemise vahendid – vajutades klaveri pildil klahvidele hakkas panda laulma erinevate häältega.

Kahju, et see nädal möödus nii ruttu, aga ehk saame seda veel kevade poole uuesti proovida. Antud vahend oli väga mitmekülgseid võimalusi pakkuv lihtsalt mängimiseks, kuulamiseks ja laste loovuse ning fantaasia arendamiseks. Samas saavad vanemad lapsed proovile panna enda nutikust ja osavust liikumiskoodide valimisel. Täname Viljandi Valda toreda võimaluse pakkumise eest!