Robotitel külas
 /  Esileht / Robotitel külas
Robotitel külas

1. jaanuaril ühinesid kaheksa meie kooli robootikahuvilist õpilast Tarvastu Gümnaasiumi õpilastega, et sõita Tallinnasse näitusele. Reis võeti ette robootikaringi juhendaja, õpetaja Enna Ojaotsa eestvedamisel.

Kaubanduskeskuses T1 Mall of Tallinn oli viimaseid päevi avatud rahvusvaheline interaktiivne näitus „Robotite Linn“. Näitusel oli võimalik tutvuda robotitega, kes olid pärit Las Vegasest, Pekingist, Berliinist. Näha sai robotiteatrit ning võimalik oli osa saada virtuaalreaalsusest ja katsetada enda peal kosmilisi tehnoloogiaid. Võimalik oli ise roboteid meisterdada või endale näomaaling teha lasta.

Põnev oli juurvilju kasutades muusikat teha või vaadata, kuidas robot kohvi valmistab ja serveerib. Mõni robot oli väga viisakas suhtleja ja püüdis komplimentegi teha. Kes kosmoseliftis ära käis, see ei lööks nähtavasti põnnama siiski, kui päriselt oleks võimalus kosmosesse lennata.

Lisaks näitusele oli võimalik uudistada uut, suurt kaubanduskeskust.

Muu hulgas imestati, et sel päeval saime päris palju kuulda vene keelt. Näitusel oli juhendajaid ja giide, kelle emakeeleks oli vene keel.

Ilm oli sel päeval väga kiiresti vahelduv: sadas vihma, lund, lörtsi, temperatuur muutus. Aga bussijuht oli väga kogenud ja reis laabus hästi. Sellest, mida hiljem koolis teistele räägiti, oli näha, et selle päevaga jäädi väga rahule.