Sõpruskohtumine Kočenu Põhikooliga
 /  Esileht / Sõpruskohtumine Kočenu Põhikooliga
Sõpruskohtumine Kočenu Põhikooliga

Neljapäeval, 2. mail sõitsid Paistu Koolile külla sõbrad Kočenu Põhikoolist: 38 õpilast, 3 õpetajat, huvijuht ja direktor Dainis Trēziņš.. Kočenu Põhikooli ja Paistu Kooli sõprussidemed  on kestnud juba kuuskümmend kaks aastat, kokku saadakse igal aastal.

Sõprade saabudes alustati kohtumispäeva kogunemisega. Paistu ja Kočenu koolide direktorid andsid edasi tervitused ja vahetati kingitusi. Õpilased said korraga kuulata nii eesti, inglise kui läti keelt.

Koos sõitsid sõbrad ja meie kooli vanemate klasside õpilased Tartu linna ekskursioonile. Sõideti Emajõel puitlaevaga Alfa, vaadeldi kaldapealseid ja loodust. Kahjuks läks ilm sajuseks ja kõik „kolisid“ laeva alumisele tekile varju. Tekkis suur sumin ja seltskond elavnes, oli kuulda isegi noorte ühislaulmist. Kruiisi lõppedes külastati ühiselt Tagurpidi maja. Tehti naljapilte ja naljatati üksteisega. Kui maailm pöörab sinu ümber ikka tagurpidi, on see kummaline ja lõbus.

Õhtupoolikul olid mängud ja tants Paistu Kooli võimlas. Kuna meie sõbrad pidid aegsasti tagasiteele asuma, siis mahutati jäänud aega kiirelt kõik oluline: mängud, tants, suhtlemine.

Aeg möödus tõesti kiiresti. Loodame aasta pärast jälle Kočenu sõpradega kohtuda.

Aitäh, sõbrad Kočenust, et olete meiega 62 aastat koos sõprusvankrit veeretanud!