SÜNNIPÄEV HOBUSÕIDUGA
 /  Esileht / SÜNNIPÄEV HOBUSÕIDUGA
SÜNNIPÄEV HOBUSÕIDUGA

Kellele ei meeldiks kingitusi saada. Tääksi Puhkemaja tegi Eesti Vabariigile kingituse – tasuta hobusesõit Viljandimaa lastele.

Paistu Kooli 1. klass otsustas toredast  kingitusest osa saada. See oli vaheldus tavalisele koolipäevale – kui paljudel on võimalus hobust nii lähedalt näha, katsuda ja  ka sõitu teha.

Meid võttis vastu sõbralik ja rõõmsameelne Jonna Aavasalu koos koeraga. Peagi saabus ka kutsar, kes meile vankrile pehme ja kuiva istumise sättis.

Ilmaga meil ei vedanud – sadas vihma ja lörtsi, tuul näpistas, pori ja jää igal pool. Oleme harjunud sõitma  mugavas sõidukis, milles kliimaautomaatika, pehmed amordid ja istmed. Hobuvankril kõik need eelpool nimetatud mugavused puudusid ning ilm lisas ekstreemsust ja põnevust veelgi.

Sõit oli umbes 4 km pikk mööda porist ja jäist teed. Teel sai kutsarilt vestluse käigus teada hobuse hingeelust ja kasvatusest. Erilist põnevust lisasid suksu tahked „heitgaasid“, milleks tuli teha peatusi. Sõidu lõpuks olime märjad ja porised. Tallis sai silitada ponisid ja pakkuda leivakontse, mida koolisööklast kaasa olime võtnud.

Kuna ilm oli tõesti vesine ja külm, jäi liulaskmine ära. Soojas puhkemajas ootas meid kuum kakao ja maitsvad võileivad.

Paistu Kooli 1. klass tänab  Tääksi Puhkemaja selle koolipäeva eest ning soovib rõõmu edaspidiseks.

Õpetaja Triin Vaiksoo ja 1. klass

mde