Taani Suursaatkonna külalistund
 /  Esileht / Taani Suursaatkonna külalistund
Taani Suursaatkonna külalistund

Projekti “Kino maale” peafookuses on tänavu Taani filmiprogrammid, mille raames vaatame peagi Taani animatsioone ja filme. Oktoobrikuu viimasel nädalal avanes Paistu Kooli õpilastel suurepärane võimalus külla kutsuda Embassy of Denmark in Estonia ehk Taani Suursaatkonna esindajad Eestis. 7.-9. klassi õpilastele toimus külalistund kahes keeles. Saatkonna info- ja kultuurisekretär Kirke Torpan rääkis eesti keeles Taanist üldisemalt. Taanlasest majandusosakonna praktikant Frederik Marcus Hestbjerg Rasmussen tutvustas inglise keeles Taani Suursaatkonna tööd, Taani haridussüsteemi, ajalugu ja vesteldi  teemal „Dannebrog 800 – Eesti 100“.

Õpilastel oli võimalus esitada küsimusi. Frederik Marcus Hestbjerg Rasmussen rääkis natukene ka taani keeles. Sel keelel oli väga teistmoodi kõla  ja see tegi kuulajaile esialgu nalja.

Külastuse lõpus vahetati meeneid. Paistu Koolile jääb  mälestuseks „Dannebrog 800“ ja Taani ajalugu tutvustavad raamatud.