Tartu rahu 100. aastapäev
 /  Esileht / Tartu rahu 100. aastapäev
Tartu rahu 100. aastapäev

2. veebruaril tähistati Paistus mälestushetkedega vabadussamba juures ja piduliku kontsert-aktusega rahvamajas Tartu rahulepingu 100. aastapäeva. Vabadussamba juures kõneles Paistu koguduse õpetaja Allan Kährik kodanikuks olemisest ja Ülo Tuvi luges ette Paistu kihelkonnast pärit meeste nimed, kes langesid Vabadussõjas. Samba jalamile asetati lilled ja küünlad Vabadussõjas langenute mälestuseks. Auvalves seisid Paistu Kooli noorkotkad ja kodutütred.

Kontsert-aktusel esinesid Paistu ja Holstre Kooli õpilased ja Paistu rahvamaja isetegevuslased. Ajaloolise ülevaate Vabadussõjast andis Paistu Kooli ajalooõpetaja Ly Park. Kontsert oli mitmekesine ja meeleolukas, aitäh kõigile juhendajatele – õpetajatele ja esinejatele! Aktuse kava koostas õp Helle Leppik, õhtujuhid olid Jarmo Malmre ja Viktooria Mettus.

Peale kontserti said kõik maiustada kringli- ja kohvilauas.

Piia Mänd

Paistu rahvamaja juhataj