1. – 3. klassi matk Õisu mõisa koos Maailmakoristuspäevaga
 /  Esileht / 1. – 3. klassi matk Õisu mõisa koos Maailmakoristuspäevaga
1. – 3. klassi matk Õisu mõisa  koos Maailmakoristuspäevaga

1. – 3. klassi matk Õisu mõisa koos Maailmakoristuspäevaga

Ühildasime matka ja koristamise. Tavaliselt käime matkamas selleks, et loodust vaadata, avastada ja juurde õppida. Sel korral oli meil silmi vaid prügile.

Korjasime prügi mõlemalt poolt teed umbes 3 km pikkuselt teelõigult. Seega kokku sai üle vaadatud 6 km jagu tee ääri.

Kuigi rõhk oli pisiprügil, sattusid lapsed hasarti ja tõid kraavist välja kõik, mis ette sattus. Olime tublid ja korjasime kõik kokku, aga juba poole kilomeetri pärast sai meil suur prügikott täis. Pidime koti tee äärde jätma, et sellele hiljem järele minna. Püüdsime keskenduda edaspidi pisiprügile, milleks olid lõputud suitsukonid. Lõpuks saime kokku umbes 70 liitrit erinevat prügi.

Kõige suuremat põnevust pakkus jääkelder ehk tänapäeva mõistes külmkapp. Seal oli pime ja pisut kõhe olla.

Päev õnnestu igati – andsime panuse puhtama planeedi heaks ja saime pisut aimu mõisaaegsetest ruumidest ja argielust.