Pähklipureja 11. hooaeg sai võiduka lõpu.
 /  Esileht / Pähklipureja 11. hooaeg sai võiduka lõpu.
Pähklipureja 11. hooaeg sai võiduka lõpu.

Pähklipureja 11. hooaeg.

Pähklipureja on Viljandimaa põhikoolide  mälumäng. Selleks õppeaastaks on pähklid puretud.

23.novembril (2016) toimus raamatukogus maakonna põhikoolide mälumängu “Pähklipureja” käesoleva õppeaasta I voor. Teemaks oli merekultuuriaastale kohaselt “Meres peegelduvad taevad”. Esindatud olid 12 kooli võistkonnad.

II voor oli teemal “Euroopa väikeriigid”. Osalejad vastasid küsimustele, mis käsitlesid  Belgia, Hollandi ja Luksemburgi ajalugu ja kultuuri. Lisaks olid õpilased lugenud hoolega ka ajalehte “Sakala”.

Mängu III vooru teemaks oli “Ugala uues kuues”, milles õpilased vastasid meie koduteatrit puudutavatele küsimustele.

Üldarvestuses sai Paistu Kool maakonnas 3. koha. Edukas meeskonnas puresid pähkleid Lisette Põrk, Kärttu Põrk, Mihkel Eek ja Elin Anijärv. Õpilasi juhendasid  õpetajad Reet Meerits, Helle Leppik, Maret Aasa ja Merike Kald. Materjale aitas koguda Urve Kalda.