Pidulik hommik
 /  Esileht / Pidulik hommik
Pidulik hommik

Paistu koolipere alustas advendiaega laulu, tantsu ja kuuseehtimisega.

4. detsembri hommik oli uskumatult valge, tõeline talvehommik. Alustasime koolipäeva õues. Kõik klassid kogunesid koolimaja ette, kus hümni saatel heiskasid lipu 9. klassi ja 1. klassi õpilane. Igal aastal märgime nii oma koolimaja sünnipäeva.

Tegelikult on maja sünnipäev 3. detsembril, aga sel korral sattus see kuupäev pühapäevale. Nüüd, esmaspäeval, tähistasime seda koos. Meie koolimaja sai 78-aastaseks. Direktor arvas, et maja on hästi vastu pidanud ja küllap peab veelgi- rõõmust, et lapsed iga päev majas tegutsemas on.

Alanud oli ka advendiaeg. Kuna juba õues olime, liikusime koos siseõue, et kaunistada kuusk. Lasteaialapsed olid kuuse jaoks omapäraseid ehteid meisterdanud. Vanemate klasside poisid aitasid neid ka kuuse kõrgematele okstele seada. Mudilased laulsid õpetaja Kirsika juhendamisel toredaid talvelaule. Lasteaiaõpetajad Tiia ja Anne kutsusid kõiki päkapikutantsule. Kes tantsida viitsis, sel külm varba vahele ei pugenud.

Koolimajja minnes sai igaüks suu magusaks direktori jagatud sünnipäevakommidest.

*Ehitud sai kuusepuu,*

*alata võib jõulukuu.*