Avatud mänguväljad
 /  Esileht / Avatud mänguväljad
Avatud mänguväljad

Meie kooli viies klass osales Viljandi Linnaraamatukogus toimunud muuseumidefestivalil  “Avatud mänguväljad”, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale.

Festivali raames valmistasid 20 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti spetsiaalselt festivali jaoks mängulehed, mis aitasid näitusi ja kogusid mängulises võtmes uurida ja avastada.

Lapsed lahendasid ülesandeid, mis nõudsid nupukust, head lugemisoskust ja veidi ka kavalust. Saime teada, kui palju hüppab rebane kaugust, milline raamat sobib mõõdupuu järgi lugemiseks ja joonistasime Juhan Muksi maalile „Professor Paldrocki lapsed“  puuduvad asjad.

Koos tegutsedes  tekkis väike võistlusmoment  ja kaasahaarav hasart. Lapsed olid väga tublid ja lahendasid ära ka kõige keerukamad ülesanded.

Festivali „Avatud mänguväljad“ korraldas MTÜ Elamusõppe labor ja Tallinna Linnamuuseum.