Eesti Vabariigi sünnipäev
 /  Esileht / Eesti Vabariigi sünnipäev
Eesti Vabariigi sünnipäev

Reedel, 19. veebruaril tähistas Paistu kooli pere Eesti Vabariigi saabuvat sünnipäeva piduliku lipuheiskamisega koolimaja õuel. Hommikul kogunesid kõik suured ja väikesed koolimaja ette. Külmakraadid ei olnud sel hommikul kõige karmimad, andsid võimaluse planeeritu teoks teha.

Direktor Merike Kald ütles avasõnad ja kutsus lipuplatsile lipuheiskajad, kelleks olid 1. klassi õpilane Küllo Tiido ning 9. klassi õpilane Marko Naaber. Lipp heisati Paistu Kooli lipumasti hümni saatel.

Kooliperet olid tervitama tulnud Viljandi valla esindajad – abivallavanem Irma Väre ning haridus- ja kultuurinõunik Anne Põldsaar. Abivallavanem Irma Väre õnnitles osalejaid meie riigi sünnipäeva eel ja tuletas meelde, et erilistes oludes saame siiski alati oma kodumaale mõelda ja tema heaks tegutseda just seal, kus oleme ja sellega, mis võimalik.

Direktor kiitis õpilasi, kes on koolile ja oma kodumaale meelehead valmistanud heade tulemustega erinevatel võistlustel ja konkurssidel.

Edasi kogunesid õpilased klassijuhatajatega oma koduklassidesse ja lasteaialapsed oma rühmaruumidesse vaatama pidulikku video-aktust. Filmitud lõikudest kujunenud aktusel lapsed laulsid ja lugesid luuletusi meie emakeelest ja kodumaast, tantsisid eesti rahvatantse ja tutvustasid meie rahvussümboleid.

Suursündmuseks kujunes see päev uutele noorkotkastele, kes said noorteorganisatsiooni täieõiguslikeks liikmeteks. Poisid said kaela uue sinise noorkotka kaelaräti ja juhendaja Antonina Eek´i eestvedamisel toimus pidulik tõotuse andmise tseremoonia, millest samuti aktuse osa sai.

Video-aktuse lõpus pidas direktor Merike Kald pidupäevakõne, milles soovis kõigile ilusat Eesti Vabariigi sünnipäeva.

Koduklassides olid kaetud pidulauad kringli ja morsiga. Oli võimalus oma klassiga sünnipäevale kohaselt maiustada ja omavahel mõtteid vahetada. Arutamist oli palju, sest tavaliselt esinejad iseennast ja oma etteastet ei näe – nüüd oli neil, tänu filmitud aktusele selleks võimalus. Mõndagi üllatas iseenda hääl, kehakeel või üldse see, kuidas koos esitatu teistele paistab. See on oluline kogemus, mis edasiste avalike esinemiste puhul kindlasti pigem kasuks tuleb.

Aitäh kõigile meeskonnaliikmetele, kes video-aktuse loomisel ja valmimisel ning piduliku päeva laabumisel kaasa aitasid.

Palju õnne meie riigile ja meile selles riigis!