Heategevusprojekt Vahetund.ee
 /  Esileht / Heategevusprojekt Vahetund.ee
Heategevusprojekt Vahetund.ee

Heategevusprojekt „Vahetund. ee“.

Paistu Kool liitus detsembrikuus heategevusprojektiga „Vahetund.ee“, et selle  käigus soetada õpilastele vanad head mängud, mis ei hõlma jooksmist, kuid võimaldavad liikumist ja omavahelist suhtlemist: kummikeks ja pehmed pallid, mida inglise keeles nimetatakse footbag.

Pärast 45-minutilist tundi on liikumine lausa vajalik. Pingeliste koolitundide vahel on lapse ajul vajalik puhata, et suuta ka järgmises tunnis kaasa teha. Ajutegevusele on väga oluline, et lapsed vahetunnis liiguksid ja mängiksid – see ergutab vereringet ning viib ajju rohkem hapnikku. Seeläbi paraneb õpilase keskendumisvõime.

Paistu Kool teavitas projektiga liitumisest kohe ka lapsevanemaid, kes koos koolitöötajatega aitasid väga kiiresti vajamineva rahasumma koguda. Rõõmusõnum, et mänguvahendid on kooli poole teel, saabus paar päeva enne jõuluvaheajale  minemist.

Reedel, 10. jaanuaril saabuski  Moon Rotary Klubi poolt pakk, mille avasime esmaspäeva hommikul koos õpilastega. Tutvustasime õpilastele unustatud mänguvahendeid. Kaasas olid ka õpetused ja -soovitused mängimiseks. Mängudes on erinevad tasemed, mis nõuavad harjutamist ja keskendumist, samuti tekitab see võistlusmomendi. Kummikeksu hüppamine või footbagi kõksimine nõuab koostööd ning üksteisega arvestamist. See paneb õpilasi omavahel rohkem suhtlema.

Loodame, et uued värvika kujundusega mänguvahendid leiavad vahetundides kasutust ja vanad head mängud tulevad jälle  koolimajadesse tagasi.

Täname kõiki toetajaid, sponsoreid ja korraldajat Moon Rotary Klubi.

Huvijuht Kristi Pajuste