Jalgpall tuli kooli
 /  Esileht / Jalgpall tuli kooli
Jalgpall tuli kooli

Eesti jalgpalliliidu treenerid käivad  koolides oma ala ehk siis jalgpalli tutvustamas.

Ühel  veebruarikuu päeval olidki Timo Teniste ja Sirje Roops Paistu koolis, et  kõigile 1. – 5.klassi õpilastel jalgpalli tutvustav tund anda. Neile olid appi tulnud Viljandi JK Tulevikust Gerdo Juhkam ja Indrek Ilves.

Tunni  alguses oli võimla põrand kollaste, roheliste ja oranžide jalgpallidega kaetud. Arvan, et enamik lastest polnud  nii palju palle korraga näinudki! Neid jagus kõigile ja harjutamine võis alata. Palle tohtis vedamise järel peatada kas jala, – põlve, – kõhu, -selja – ja peaga,  aga mitte käega.  Kohe ei tule ju kõik hästi välja, aga siis ütles Timo: proovi,  sest proovimine on tähtis. Järgmiseks  oli vaja igal poisil ja tüdrukul oma pall toimetada kuude väravasse.  Harjutus  käis kiiruse, aga ka aususe peale. Järgnes võistkondlik mäng. Mängus olid rohelised ja punased vestid. Mängiti 1:1, 2:2, 3:3, 4:4 jne. korraga.  Nii sai vahepeal natuke puhata ja omadele kaasa elada.

Tähtis polnud võit. Tähtis oli liikumisest saadud positiivne emotsioon ja  koostegemise rõõm. Aitäh Timole, Sirjele, Gerdole ja Indrekule lapsi liikumisele innustava huvitava tunni eest!

Toredat päeva jääb meenutama ühisfoto ja kotitäis värvilisi jalgpalle.

Paistu kooli kehalise kasvatuse õpetaja Loore Järvekülg