LUMEMEMMEPÄEV PAISTU KOOLI LASTEAIAS
 /  Esileht / LUMEMEMMEPÄEV PAISTU KOOLI LASTEAIAS
LUMEMEMMEPÄEV PAISTU KOOLI LASTEAIAS

Ülemaailmset lumememmepäeva on peetud alates 2010. aastast ja seda päeva tähistatakse 18. jaanuaril. Miks just sel kuupäeval? Sellepärast, et lumememm näeb välja natuke number 8 moodi ja tema käes olev luud on nagu number 1.

Paistu Kooli lasteaed tähistas ka ülemaailmset lumememmepäeva. Kuna ilmataat ei soosinud sel ajal lumememmede ehitamist lumest, tuli olla temast lihtsalt kavalam.

Päikeseratta ja Piilupartide rühma lastel tekkis mõte meisterdada lumememmed seekord jääst. Piilupartide rühma lapsed täitsid õhupallid värvi ja veega. Täidetud õhupallid pandi ööseks õue külmuma. Õhupallidest mõne päeva pärast võetud jääpallidest ehitasid lapsed lasteaia õuealale vahvad memmed. Piilupartide rühmal valmisid värvilised lumememmed, Päikeseratta rühma laste memmed said ilusad kristallselged. Pallid laoti üksteise otsa: ikka nii, et kõige suuremad alla ja väiksemad peale. Silmad, suu, nina ja nööbid värviti pallidele. Nii need jäised lumememmed valmis saidki.

Lumememmesid ka joonistati, nii lumele kui paberile.

Põnnide rühma lapsed, kõige pisemad, veeretasid valmis ühe vahva lumememmepere – isa, ema ja väikese põnni. Lastel olid meisterdatud ka linnukeste söögipallid, mis sobisid imehästi lume-isa käte otsa rippuma. Seega said need skulptuurid mitte üksnes ilusad, vaid ka asjalikud – tõeline tarbekunst. Linnukesed tänavad väikseid meistreid rühma aknalaual ennast näitamas käies.

Lumememmed on sõbralikud ja sümpaatsed tegelased, keda tuntakse kogu maailmas ning kes toovad rõõmu nii lastele kui täiskasvanutele. Kui lund on, ei pea lumememmede meisterdamine ainult sellesse jaanuaripäeva jääma. Saagu neid palju ja jätkugu kevadeni!