Maastikumäng
 /  Esileht / Maastikumäng
Maastikumäng

Udusel 6. septembri hommikul asusid Paistu Kooli kolm vaprat viieliikmelist võistkonda läbima Viljandis toimuvat maastikumängu. Koos tegutsemise ja rühmatöö oskuse panid proovile 5., 6. ja 9. klassi võistkonnad.

Selle aasta maastikumängu teemaks oli  „Saja aasta tegijad!“ ehk siis kõik, mis ja kes on seotud saja-aastase Eestiga, siinse looduse ning huvitavate inimestega – seega vaadati küll ajas tagasi, kuid keskenduti ikkagi Viljandimaa ajaloos keskkonnaga seotud olulistele sündmustele, kultuuriväärtustele, taime- ja loomaliikidele ning inimestele.

Maastikumängu raja algus- ja lõpp-punkt oli Viljandi Muuseumi sisehoovis. 3,4 kilomeetri pikkune rada kulges mööda vanalinna ja Viljandi järve äärseid tänavaid. Kokku pidid meeskonnad läbima 10 eriilmelist punkti, millest 8 oli mehitatud ja kahes tuli ülesanne lahendada iseseisvalt nutiseadme abil. Võistkonnad pidid teadma ja tundma Eestimaa rahvussümboleid, määrama puu- ja põõsaliike, tundma metsas kasvavaid mürgiseid seeni ja marju, võrdlema lauka-, kraani-, pudeli- ja Viljandi järve vett, sorteerima õigesti prügi, täitma töölehti looduse 2018. aasta „tegijate“ kohta, lisaks oli ülesanne ka Viljandi vanalinna arhitektuurist. Seekord maastikumängu eel oli vaja lahendada ka kodune ülesanne, mis puudutas sordiaretaja Johan Lutsu. Selle ülesande vastused tuli ära saata maastikumängu käigus. Loomulikult tuli osata lugeda kaarti, et õigesse punkti kohale jõuda.

Kõik osalejad nautisid päeva, ülesanded ei olnud rasked ega üle jõu käivad, kuid siiski põnevad ja avastamisrõõmu pakkuvad.

Selline maastikumäng, kus õpilastes tekitatakse huvi ümbritseva keskkonna ja selle hoidmise vastu, toimub Viljandis juba teist korda ning mõlemal mängul oleme saanud oma kooli võistkondadega osaleda.

Viljandimaal organiseerib maastikumängu Viljandimaa Keskkonnaamet ning sellel aastal koostasid ülesandeid Viljandi muuseum, Piret Anier, Peep Tobreluts, Tipu looduskool, Anne Maala, mittetulundusühing Ühinenud Metsaomanikud, Viljandi avatud noortetuba ja Polli aiandusuuringute keskus.

Samalaadne maastikumäng toimub sellel aastal ka Lahemaa rahvuspargis!