MESILASMAAGIA
 /  Esileht / MESILASMAAGIA
MESILASMAAGIA

Põhjamaa Mesindusfestival kuulutas välja laste luule- ja joonistuskonkursi teemal “Mesilasmaagia”, mille raames oodati 1.-4. klassi laste joonistusi ja 5.-9. klassi õpilaste luuletusi mesilaste ja üldisemalt keskkonna teemadel – et mesilased, kes olid Maa peal ammu enne meid, oleksid siin ka edaspidi, kui keskkond seda soosib.

Paistu Kooli esimese ja teise klassi õpilased joonistasid, meisterdasid, maalisid ja  kleepisid ning tulemusena valmisid äärmiselt vahvad kunstiteosed, mis sai esitatud antud konkursile.  Parimad konkursile laekunud tööd said  auhinnatud ning valitud piltidest ja luuletustest valmib kaunis kõvakaaneline raamat, mis sobib nii laste silmaringi avardamiseks, keskkonnateadlikkuse tõstmiseks kui ka kingituseks. Nimetatud projekti  eesmärk oli tõsta laste teadlikkust mesilaste tähtsusest ja puhtast looduskeskkonnast, mida soovime rohkem väärtustada.

Joonistuste juurde sai laste enda poolt lisatud 1–2-lauselise selgitus, mida väike kunstnik oma teosega öelda soovis. Antud projekti juhiks oli Kristina Kams. Paistu Kooli õpilasi juhendasid õpetajad Triin Vaiksoo ja Ave Visor.

Antud projekt oli meie lastele äärmiselt põnev ning kaasakutsuv, sest eelmisel õppeaastal oli lastel võimalus külastada Taru Põllumajadusmuuseumi ja teema oli seotud just mesilastega.

Klassiõpetaja Ave Visor