Mulgi folklooripäev Paistu lasteaias
 /  Esileht / Mulgi folklooripäev Paistu lasteaias
Mulgi folklooripäev Paistu lasteaias

Selle aasta kevadel oli planeeritud 24. Mulgimaa laste folklooripäev Paistu lasteaeda. Üritusele oli oodata Viljandi, Mulgi  ja Tõrva valdadest ligi 250 eelkooliealist last koos õpetajatega. Kahjuks ei olnud seda päeva meil võimalik viiruse tõttu korraldada. Augustis pakuti välja, et igasse mulgi kihelkonda kuuluvasse lasteaeda tuleb kohale mulgi keele edendaja proua Alli Laande. Ta räägib lastega mulgi keeles, mängib lastega laulumänge ja ootab ka väikest etteastet igast majast.

7.oktoobri hommikupoolik kujuneski lasteaias mulgi rahvariietesse sättimisega. Külla oli tulemas Alli Laande. Paistu lasteaialapsed said huvijuhi Kristi Pajuste kirjutatud projekti abiga omale ilusad mulgi riideid. Nüüd oli võimalus lastel neid kanda. Rahvuslikus stiilis olid ennast riietanud ka lasteaiatöötajad. Lapsed said tutvuda mulgi keelega, laulda vahvaid mulgikeelseid laulumänge ja tantsida koos folkloorseid tantse. Kõikide rühmade lapsed esinesid ka väikese etteastega mulgi keeles.

Oli üks tore ja lustiline hommikupoolik meie lasteaias.

Mõned toredad mulgikeelsed ütlemised.

Mõni asi tulep pähä tuupi – Mõni asi tuleb pähe õppida

Mes muud sii om? – Mis komme see on?

Mulgi kännust kasunu – mulgi juurtega

Ärä tuu kurja tuppa! – pahameel jäta ukse taha

Venip ku künniärg – väga aeglane

Tiia Randpere