Mulgimaa laste 22.folklooripäev „Miu kodukotus“
 /  Esileht / Mulgimaa laste 22.folklooripäev „Miu kodukotus“
Mulgimaa laste 22.folklooripäev „Miu kodukotus“

22. märtsil 2018 a toimus juba 22. korda Mulgimaa laste folklooripäev. Tegemist on kõige järjepidevama Mulgimaa lasteaialastele suunatud ettevõtmisega, millel osales sel korral ligi 200 mudilast ja nende juhendajad, sealhulgas ka meie lasteaia Päikeseratta rühm.

Päeva juht ja kogu ürituse mõtte algataja on Alli Laande, kes on juba 22 aastat olnud laste folklooripäeva eestvedaja ja tulihingeline Mulgimaa traditsioonide tutvustaja.

Päeva alguses esinesid väikese kontserdiga Karksi-Nuia muusikakooli lapsed, kes tutvustasid meile viiulit. Saime teada, et viiulid võivad olla väga erineva suurusega ning neid saab mängida nii sõrmedega kui poognaga.

Kodus selgeks õpitud  mulgikeelsete laulude ja laulumängude abil tutvustati ja õpetati mulgi keelt ja kultuuri. Laste laulud ja laulumängud olid kodust, lapsepõlvest ja kodumaast. Põnev oli kuulata mulgikeelset juttu.

Laulude ning mängude vahepeal saime keha kinnitada väga maitsvate pirukate ning mulgi korpidega. Kohale tellitud fotograaf jäädvustas kogu ürituse kenasti ka piltidele.

Jääme põnevusega ootama järgmist aastat, et siis taas sõpradega kohtuda.