Muusikarohke aasta Paistu Koolis
 /  Esileht / Muusikarohke aasta Paistu Koolis
Muusikarohke aasta Paistu Koolis

Paistu Kooli 2020/2021 õppeaasta on olnud muusikaõpetuses väga põnev ja mitmekesine. Osalemine “Kolme kooli muusikaprojektis” võimaldas sel aastal õppida kitarrimängu, klahvpillimängu, teha muusikat tahvelarvutites erinevate rakendustega ning proovida kätt elektroonilise muusika ja salvestamise valdkonnas.

Projekt jätkub järgmisel õppeaastal ning saame kõikidele õpilastele pakkuda toredaid muusika loomise võimalusi ka edaspidi. Kolme kooli muusikaprojekti raames valmis ka ühisvideo “Kevadel”, mille monteeris meie kooli üheksanda klassi õpilane Jan Randar Raidma. Video on nähtav siin: https://www.youtube.com/watch?v=uH1-RGClN8Q

Lisaks saime riikliku huvihariduse toetuste raames muusikaklassi trummikomplekti, mis juba mitmeid huvilisi leidnud on. Eelnevatel aastatel on soetatud ka basskitarr, kaks elektrikitarrikomplekti, kõlaplaatide komplekt, käsikellade komplekt ning palju muud.

Tänu muusikaprojektile, riikliku huvihariduse toetustega soetatud vahenditele ja meie õppealajuhataja Kristlin Oja “teeme ära” suhtumisele, sai sel aastal esimest korda kokku pandud ka õpetajate bänd. Esinesime 9. klassi lõpuaktusel. Uuel õppeaastal tahame teha ka õpilastega bändi!

Selle aasta läbiv teema hariduses oli tervis ja ohutus. Eelkõige panime rõhku vaimse tervise hoidmisel ning muusika on üks suur abiline emotsioonidega toimetulekul ja vaimse tasakaalu leidmisel. Seetõttu on mul väga hea meel, et oleme saanud õpilastega rohkem muusika loomise ja pillimänguga tegeleda. Jätkame uuel õppeaastal!

Sära silmadesse ja toredat suvevaheaga!

Kertu Nellis