Nuti-Mati matemaatika Edela-Eesti finaal
 /  Esileht / Nuti-Mati matemaatika Edela-Eesti finaal
Nuti-Mati matemaatika Edela-Eesti finaal

20. märtsil võistlesime Tarvastu Gümnaasiumis Nuti-Mati matemaatika Edela-Eesti finaalis. Paistu Kooli õpilased võitsid 3 kuld-, 3 hõbe– ja 1 pronksmedali, olles edukaim tiim Tarvastu Gümnaasiumi (2+2+2), Suure-Jaani Gümnaasiumi (2+2+1), Random Pro Team’i, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi, Pärnu Vanalinna Kooli ja teiste ees.

Matemaatika olümpiaadil võib väga andekas õpilane edukas olla ka paaripäevase harjutamise järel, Nutispordis on aga medalite võitmise eelduseks järjekindel treening.

Seega pole põhjust imestamiseks miks mõned suured koolid, kes harjunud olümpiaadidel valdavalt esirinnas olema, Nutispordi võistlustel kohati 1. etapist kaugemale ei jõuagi – tipuni tundub liiga pikk tee minna.

Kulla teenisid oma võistlusklassis Triinu Orav (8.-9.kl.), Kärttu Põrk (6.-7.kl.) ja Marleen Riiner (rahvaspordi A-grupp),

hõbeda Agnes Abermann (8.-9.kl.), Remo Sauks (6.-7.kl.) ja Elise Koppel /4.-5.kl.),

pronksi Jan Randar Raidma (rahvaspordi A-grupp).

Triinu Orava tulemus 42 149 punkti oli kogu võistluse ülekaalukalt parim, alla jäid ka õpetajad ja teised täiskasvanud!

Igati tublilt esinesid ka Elin Anijärv, Karoliine Volkov ja Lisette Kalmus – kõik finalistid said, nagu ikka, nii diplomi kui ka auhinna.