Õppepäev Kurgjal.
 /  Esileht / Õppepäev Kurgjal.
Õppepäev Kurgjal.

Vahelduseks vahvatele ja põnevatele jõulumaadele, otsustasime 3.,4. ja 5.klassi õpilastega minna 21.detsembril Kurgjale, kaema seda ehtsat maa elu.

Programmi eesmärk oli viia osalejad vanemasse jõuluaega, mil päkapikke ega jõuluvanasid veel ei tuntud.

Lapsed nautisid saanisõitu, paitasid ja söötsid laudas loomi ning meisterdasid puidust jõulusoovi kaarte. Veskis küpsetasime  ja maitsesime pühadeleiba. Rehetoas sõime väga maitsvat talutoitu ning mängisime vanaaegseid mõõduvõtu mänge.

Need 4 tundi möödusid märkamatult, omale meelepärast tegevust leidsid kõik osalised. Pakkiv lumi andis võimaluse pidada maha üks korralik lumesõda ja erakordselt libe tee sundis meid nautima uisurõõme, ka neil, kellel ei olnud üldse mõtteski uisutamisega tegeleda.

Poolteist tundi bussisõitu  ja tagasi me olimegi. Pisut ehk väsinuna, kuid hea meel huvitavalt ühiselt koosveedetud ajast.