Paistu kooli Kodutütred käisid Teaduskeskus AHHAAS.
 /  Esileht / Paistu kooli Kodutütred käisid Teaduskeskus AHHAAS.
Paistu kooli Kodutütred käisid Teaduskeskus AHHAAS.

Paistu kooli Kodutütred käisid Teaduskeskus AHHAAS.

9.märtsil  käisid Paistu rühma kodutütred  AHHAA keskuses õppimas – võeti osa õppepäevast teemal astronoomia. Päev oli täis palju põnevust pakkuvaid praktilisi tegevusi.

Esimene tund oli  planetaariumis, mis on oma tehniliste ja füüsilise võimekuse poolest maailmas unikaalne. Meie pea kohal oli tähistaevas. Osalejad said  juhendajate abiga leida taevast sodiaagimärke kui ka Põhjanaela.  Päike ja Kuu toodi meile nii lähedale, et sai peaaegu käega katsuda. Tehti põhjalik ülevaade tähtede ja planeetide temperatuurist ja nende liikumisest taevavõlvil. Tuletati meelde planeedid. Käisime  ära ka Marsil, tutvusime sealsete võimalike elutingimustega. Planetaariumis toimus ka seiklusmäng “Kadunud kosmoses”. Mängus “Kadunud kosmoses” sai igaüks end mõttes Kuul matkaja olukorda panna

Järgmisena  said noored arendada oma meeskonnatööoskust uurimusülesannetes. Iga rühm sai lahendada nii palju teemasid, kui jõudis. Ülesanded olid seotud astronoomiaga.  Miks vahelduvad aastaajad, mõningaid piirkondi kosmoses nimetatakse mustadeks aukudeks, kes või mis on Estronaudid, kui palju kaaluksime me teistel planeetidel, mis on mustad augud jne.

Kõige lõpuks valmistasime Päikesesüsteemi mudeli ehk koduplanetaariumi ning uurisime planeetide kaugusi üksteisest. Saime tuttavaks mitmete tähtkujudega ja  teada, et tähtkujude asendi järgi on võimalik isegi kellaaega määrata.  Teadsime, et  Päike on Maale kõige lähim ja väga suur täht, kuid see, et Päikesest on veel suuremaid tähti, tuli mõnelegi suure üllatusena.  Koduplanetaariumi  abil sai killukese tähistaevast igaüks oma koju kaasa võtta.

Pärast  töötubades osalemist said noored omal käel teaduskeskuses ringi käia. Võimalus oli treenida mäesuusatamises, katsetada jääkeeglit, proovida läbida murdmaadistantsi või pidada lumesõda. Elusaalis said vaadata kuidas kooruvad tibupojad.

Meeldis, et programm oli vaheldusrikas ning mõõdukat pingutust nõudev. Kasutada tuli mitmeid tarvilikke õpioskusi – noortel  tuli oma tööd kavandada, kaaslastega koostööd teha ning ülesandeid jagada. Ühtlasi sai arendada iseseisva töö oskusi.  Oli sisukas ja õpetlik päev.

Õppekäik  leidis aset noorte isamaalise haridusprogrammi raames.

Teated

Sündmused

Kontakt

  Partnerid

  Värsked Postitused

  Asukoht

  Sultsi küla, Viljandi vald, 69 605,  Viljandimaa
  Tel. +372 43 51 465
  kool@paistukool.ee
  [wpgmza id=”1″]

  Arhiiv