Paistu Kooli lasteaed 25
 /  Esileht / Paistu Kooli lasteaed 25
Paistu Kooli lasteaed 25

SULTSIS ON ÜKS VALGE MAJA PUUDE ALL.

KAS TEAD, ET PAISTU KOOL ON NIMEKS TAL.

SELLES KOOLIS KÄIVAD MUDILASED KA.

KUI EI USU, TULE MEILE VAATAMA.

Eve All

Nii laulsid Paistu Kooli lasteaia lapsed.
30. Augustil tähistas Paistu Kooli lasteaed oma 25. sünnipäeva. Juubelipidustusi alustati piduliku aktusega. Sellest pidulikkusest said osa töötajad ja sõbrad. Praegused lasteaialapsed ja vilistlased andsid väikese kontserdi. Esinemised läksid igati korda.

Sünnipäevale olid tulnud Viljandi valla vallavanem Alar Karu ja abivallavanem Ene Saar. Juubilarile olid õnne soovimas head kolleegid  Viljandi valla naaberlasteaedadest, Paistu raamatukogu juhataja Vivika Virgu ning Tervist Edendavate Lasteaedade poolt Kersti Puusild. Jagati kiitvaid sõnu ja häid soove, õnnitlusi, tervitusi, kingitusi. Jagatud mälestused kinnitasid teadmist, kui oluline aeg on lasteaiaaeg ning inimesed lapse lähedal.

Õnnitleti Paistu lasteaia kauaaegseid töötajaid Tiia Randperet ja Pille Jürimäed südamega tehtud töö eest. Nemad on Paistu lasteaiaga seotud selle algusajast peale.

Peoperemeheks olnud Mutionuga jätkus lasteaialaste ning nende perede pidu kooli sisehoovis ja õuealal. Mutionu Kusti oli, nagu laulusalmiski kirjas, sünnipäevale lustima kutsunud ka oma sõbrad: orava, jänese, karu, haraka, siili ja rebase. Kustil oli kaasas kuhjaga  mänge, laule, nalja ja hea tuju. Metsarahvast sõbrad vist hästi kella ei tunne ja jäid peole tulemisega hiljaks. Lapsed ei jõudnud neid kuidagi ära oodata ning ühisel nõul ja jõul mindi loomi otsima. Peredel jätkus sehkendamist ja põnevaid tegevusi, et metsaasukad üles leida. Selleks olid Kustil õnneks kaasas kaardid ja juhised. Eks need kutsutud metsaasukad olid ikka ka omamoodi tegelased! Igaüks ikka oma iseloomu ja kommetega. Nagu seda on iga laps ja täiskasvanugi. Sünnipäevatoimetustega olid tegevuses nii suured kui väikesed.

Mutionu Kustil olid igale rühmale sünnipäevaks  kingitusedki kaasas. Sünnipäeva juurde kuulub alati ka tort. Metsarahvas oli kingituseks kaasa toonud suure tordi, mille ümber maiustas õhtu lõppedes kogu lasteaiapere.

Lasteaiapäevad ja -aastad lähevad ikka edasi hommikuringide, tubaste ja õuemängudega, päevaste unetundide ja rõõmsaks inimeseks kasvamisega. Kõike seda saadavad paljude külaliste poolt meie juurde jäetud head soovid. Oleme tänulikud oma sõpradele!