Paistu Kooli õpilased pereõhtul mehistes ametites
 /  Esileht / Paistu Kooli õpilased pereõhtul mehistes ametites
Paistu Kooli õpilased pereõhtul mehistes ametites

Isadepäeva õhtu tähistamiseks kutsusime  Paistu Kooli õpilasi kogu perega külastama Viljandimaa politseijaoskonda ja Kaitseliidu Sakala Malevat, et lähemalt tutvust teha mehiste ametite töö köögipoolega.

Politseihoovis esitleti politseibussi- ja patrullautovarustust. Liiklus- ja patrullpolitseinikud kõnelesid oma igapäevatööst. Välijuht Jüri Eek demonstreeris politseitöös vajaminevaid abi- ja ohutusvahendeid ning

näitas nende kasutust liiklusõnnetuse korral. Soovijad said kõike oma käega katsuda ja silmaga vaadata.

Patrullpolitseinik Janek Mõtsar rääkis huvitavaid lugusid politseikoertest. Kahjuks  Viljandimaal oma politseikoera ei ole. Viimane kord kasutati koera kadunud inimese otsimisel.

Ohutusalast nõu andis ning vastas küllatulnute küsimustele patrullpolitseinik Piret Kass.

Väike ringkäik tehti ka politseimaja arestikambris. Prooviti käeraudu ja korrati üle kõigile millalgi vajaliku telefoninumbri 112 kõnereeglid.

Politseimaja ringkäigu lõppedes sooviti kõigile ohutut liiklemist ja seaduskuulekust. Kes teab, äkki oli külaliste seas nii mõnigi tulevane korravalvur.

Nagu politseimaja, nii pakkus elevust ja uudishimu ka Kaitseliidus toimuv. Maja tutvustasid ja selle ülesannetest ning võimalustest rääkisid Nutikate Rebaste rühmapealik Antonina Eek ja tublid Sakala maleva instruktorid. Isad meenutasid oma sõjaväeaega ja võrdlesid seda tänaste võimalustega. Lapsevanemad, kellel oli soovi, said proovida ka püssist laskmist.

Nii mõnelgi isal tekkis suurem huvi Kaitseliidus tegevuse vastu. Väga paljud Paistu Kooli noormehed ja neiud on Sakala malevaga lähemalt seotud. Nimelt on nad tublid noorkotkad ja kodutütred.