Paistu Kooli teatripäev
 /  Esileht / Paistu Kooli teatripäev
Paistu Kooli teatripäev

PAISTU KOOLI TEATRIPÄEV EESTI KIRJANDUSEGA

Nagu tavaks saanud, tähistas Paistu Kooli pere ka sel aastal teatrikuud näidendite päevaga, kus eranditult kõik õpilased said lavale astuda ning hulk õpetajaid niisamuti

Igal aastal on teatripäeva tervikuks liitnud ühine teema või autor, seekord oli tähelepanu keskmes eesti  kirjandus.  Eriline kummardus tehti Henno Käole ja Oskar Lutsule, kes tähistanuksid sel aastal juubelit.

Teatrimaratonist võtsid osa ka Paistu lasteaia lapsed, Piilupartide rühm mängis kõigile värvikalt ette Ellen Niidu „Rongisõidu“ ja Päikeseratta rühm Eno Raua loo hiirest, kassist ja kõrvitsast.

Algklasside õpilased elustasid oma õpetajate Koidu Vaksa ja Triin Vaiksoo käe all Henno Käo „Väikese sabatähe“ ja lindude laulujagamise loo, lavale jõudsid ka „Peebu ja sõnade“ kõnekäänud ja kilplaste nõukoja ehitamine. Värvikaid tegelasi jagus igasse näidendisse kuhjaga, heliefekte ja nukuteatri elemente kasutati samuti.

5.- 9. klasside õpilased võtsid ette Lutsu „Kevade“. Möödub ju selle esmailmumisest 105 aastat. Kui palju põlvkondi on selle raamatuga üles kasvanud! Nii saigi iga klass mängida mõnd stseeni armastatud kooliloost.

6.-7. klassi ühisetteastes jõudis Arno isaga koolimajja ja Toots lasi sauna akna puruks, 5. klassi katkendis saabus kooli Imelik, Toots läks Tali pruudiga tantsima ning Kiirel kadusid saapanööbid. 8. klassi lavaloos otsis Kiir oma vennale nime ja toimusid ristsed (ilma Lati Patsita!) ning 9. klassi Toots jagas koolilõpu eel laiali oma varanduse. Nii sai väike ring raamatule peale ning Tootse-Teelesid-Imelikke-Arnosid oli igas klassis, igaüks oma nägu ja tegu.

Õpetajad üllatasid publikut seekord katkendiga „Nukitsamehest“ ning nii Iti ja Kusti kui Metsamoori värvikas pere võeti laste poolt rõõmsa üllatusega vastu.

Oli taas kord lõbus ja rutiinist raputav koolipäev.  Õpilased tõesti ootavad seda igal aastal, ehkki esinemisele eelnevad pikad prooviperioodid, kostüümiotsingud ja tekstiõppimised.  Aplaus ja ühise tegemise rõõm on tasuks.

Helle Leppik,

Paistu Kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja