Paistu Koolis esinesid hõimukülalised komid.
 /  Esileht / Paistu Koolis esinesid hõimukülalised komid.
Paistu Koolis esinesid hõimukülalised komid.

Kaunis tava on  tutvustada oktoobrikuu kolmandal nädalal hõimurahvaid ja nende kultuuri. Paistu Kooli külastasid sel aastal Komi Tšernõši tšipsanistide folklooriansambli seitse liiget.

Komimaa lõunaosas asutati juba üle 60 aasta tagasi folklooriansambel Tšernõši tšipsanistid, mis koosneb eranditult naistest, sest maailma põhjapoolseima rahva väga arhailist instrumenti tšipsani mängivad ainult naised. Tšipsan on roost valmistatud traditsiooniline permi-soome rahvaid iseloomustav erineva pikkusega viledest koosnev pill. Tšernõši küla on ainus küla maailmas, kus selle pilli mängimise traditsioon on autentselt säilinud. Lapsed said kuulata komide vaarvanemate traditsioonilisi laule ja pillilugusid ning kuulata erinevate helide ja häälitsuste jäljendamist: käo kukkumist, tuule vilistamist ja jõe vulinat. Näha sai ka komide traditsioonilisi tantsusamme ja –võtteid ning rahvariideid. Lapsed plaksutasid esinejatele kaasa ja said meeleoluka kontserdielamuse.