Paistu lasteaialaste tegemisi.
 /  Esileht / Paistu lasteaialaste tegemisi.
Paistu lasteaialaste tegemisi.

Jaanuarikuu on tore kuu, kus Eestimaa ilmastikuolud võimaldavad lastel teha erinevaid katseid vee, lume ja jääga. Katsete tulemusel saavad lapsed oma kogemuse põhjal tundma erinevaid vee, jää ja lume omadusi.

Lapsed saavad läbi oma füüsilise keha aru, miks peab külma ilma korral mütse ja kindaid kandma, miks ei saa toas lumega mängida ja kuidas külmub vesi külmakraadidega akna taga. Selle teema lõpetuseks kutsusime väikeseid õpetussõnu andma meie lasteaia hea koostööparneri punase risti vabatahtliku Kersti. Sai räägitud ohtudest ja õnnetustest, mis võivad juhtuda jääl, mäel, kodus toas. Sellest kuidas erinevates olukordades käituda. Üle sai korratud ka väga oluline number 112. Põhjaliku vestluse põhjal said lapsed teada, kuidas käituda õnnetuse korral läbi jää vajumisel ja vette kukkumisel. Kuidas sõbrale või endale õigesti plaastrit peale panna, kuidas siduda kinni haava, kuidas käituda siis, kui oled omale kogemata noaga näppu lõiganud ning milliseid vahendeid üldse peab kodus esmaabikarbis olema.

Soovitame kõikidel lasteaedadel kasutada võimalust kutsuda oma rühma natuke võõramat inimest, kes lastele väga põnevalt oskab rääkida nendest väga vajalikest teemadest nagu esmaabi ja ohutus.

Tiia Randpere

Piilupartide rühma õpetaja