Paistu Täht 2017
 /  Esileht / Paistu Täht 2017
Paistu Täht 2017

PAISTU TÄHT 2017

Paistu Koolis on traditsiooniks saanud, et  ühel pimedal novembriõhtul peetakse maha tore ja sädelev Playbacki võistlus.  Esineda saavad kõik, kel on vähegi soovi ja julgust  end laval proovile panna.  Playbackil tuleb esinejatel oma lemmikstaari jäljendades  mängu panna  näitlejameisterlikkus, musikaalsus, liikumisoskus ning koostööoskused. Kõik esinejad peavad andma endast maksimumi, et võita publiku ja žürii poolehoid. Mõelda tuleb kostüümile ja soengule ning rõhutada detaile, mis just sellele staarile omased on.  Playbackil vanusepiirangut ei ole, osa võtavad kõik: lasteaialapsed, õpilased, koolitöötajad ja lastevanemadki löövad rõõmuga kaasa.

Sel korral otsustasime, et seoses Eesti Vabariigi juubeliaastaga on kõik esitatavad laulud  eestikeelsed.

Pettuma ei pidanud. Jäljendamiseks oli valitud nii tänaseid populaarseid artiste, kui ka tegelasi, kes juba unustuse hõlma vajumas. Toreda üllatuse valmistasid lapsevanemad, kes esitasid loo „Maa tuleb täita lastega“ uuema versiooni.  Lavale kogunenud lapsevanemaid koos oma võsukestega ei jõudnud vist keegi lõpuks enam kokku lugeda. Saal jäi päris tühjaks, sest  seltskond oli salm salmi järel lavale kogunenud. Aitäh Teile, kallid lapsevanemad!

Tänusõnad tuleb öelda  žüriiliikmetele. Sel aastal kuulusid žüriisse Viiratsi rahvamaja juhataja Maire Paju, Viljandi valla haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakonna juhataja Kaie Pukk ning lasteaia „Päikesekiir“ direktor Piret Mädamürk. Piret Mädamürk leidis, et see oli väga  tervistav kogemus. Sellist ühtekuuluvust ja teineteisele kaasaelamist ei ole tükil ajal kohanud. Lapsed olid tublid ja igaüks panustas nii, nagu  oskusi ja julgust oli.

Tiitliga Paistu Täht 2017 ja suure kuldplaadiga  pärjati  Otto-Johanner Põrk  Päikeseratta rühmast.

Suure hõbeplaadi võitis Aleksandra Volkov Piilupartide rühmast.

Väikese kuldplaadi vääriliseks auhinnati 6. klassi poisid.

Väikese hõbeplaadi said Eliise Koppel, Karoline Volkov, Getter Aalmaa ja Kati-Katri Koppel.

Suurepärased esinejad, korraldajad, toetajad ning kogukond!

Playbacki võistlus toimub juba mitmendat aastat Paistu rahvamajas, tänusõnad maja perenaisele Piiale ning helitehnik Toomasele –  nad on meile alati suureks abiks.

Traditsioon on midagi, mis kestab. Paistu rahvamaja lavalauad pannakse staare jäljendades jälle proovile  2018. aasta sügisel.