Piilupardid koos vanavanematega “süüa” tegemas
 /  Esileht / Piilupardid koos vanavanematega “süüa” tegemas
Piilupardid koos vanavanematega “süüa” tegemas

Piilupardid koos vanavanematega “süüa” tegemas!

Vanavanemate päeva tähistamiseks kutsusid Piilupardi rühma lapsed külla oma vanaemad ja vanaisad, et koos rõõmsalt õues “süüa” teha.

Koguneti oma looduslikus õuemängu kohas, kus laste lemmiktegevuseks on toidu valmistamine liivast, mullast, veest jms. materjalidest.  Kõigepealt rääkisid vanavanemad ja emad oma toredast lapsepõlve kogemusest. Seejärel jagati kogu osalejad 3-5 sse gruppidesse ja jagati kätte erinevad menüüd. Menüü järgi oli vaja teha valmis söök kogu õues leiduvatest looduslikest materjalidest. Täiskasvanud lugesid lastele hoolikalt ette menüüd ja lapsed said hoolikalt selle järgi toitu valmistada. Oh seda lusti ja rõõmu,kui tore oli  koos oma vanaemaga/vanaisaga vee ja liivaga mängida. Lõpuks kaeti ühine laud kaunistatud toitudega, kus kõik said kommenteerida oma valmistamisoskust. Järgnes mängult degusteerimine ja päris pannkookide söömine, mida tädi Anne terve aja lõkke peal küpsetas. Kõhud pannkookidest ja ploomimoosist täis söödud , lõpetati mänguõhtu ühise Piilupartide tantsuga.

Piilupartide õpetaja Tiia Randpere