Põnnid tutvusid talviste linnukestega ja toreda lumememme perega
 /  Esileht / Põnnid tutvusid talviste linnukestega ja toreda lumememme perega
Põnnid tutvusid talviste linnukestega ja toreda lumememme perega

Meie maja kõige noorematel lastel, sõimerühma lastel oli huvi teada saada, kuidas elavad meile talvituma jäänud linnukesed. Nende nimede ja eluoluga tutvumiseks võtsime aega terve nädala. Selle käigus saime tuttavaks kahe kõige levinuma talvise linnukesega meie aedades, söögimajades, põõsastes – rasvatihase ja leevikesega. Kuna väikese linnukese elu külmal talvel pole lihtne, siis otsustasime neid pisut aidata ja meisterdada neile terakestest söögipallid. Papist sai välja lõigatud toorikud, mille katsime pehme rasvaga ja seejärel omakorda puistasime üle erinevate terakeste ja seemnetega. Nöör külge ja võisimegi need õue riputada.

Meie plaanitud linnukeste nädalasse jäi ka üks tore päev, kui saabus kauaoodatud sula ilm ja saime lõpuks ka ise lumest lumememmesid meisterdada, millega tähistasime tagant järgi lumememme päeva. Valmis veeretasime vahva lumememme pere – isa, ema ja väikese põnni. Meie meisterdatud linnukeste söögipallid sobisid ka imehästi lumememme isale käte otsa rippuma. Oli üks tore nädal vahvate tegevustega!

Põnnide õpetaja Piret