Puslepäev
 /  Esileht / Puslepäev
Puslepäev

28. jaanuaril toimus Paistu Koolis puslepäev. Saalis olevatele laudadele olid paigutatud erinevate piltide ja raskusastmega pusled. Vahetundide ajal said õpilased oma nutikuse, kannatlikkuse ja meeskonnatööoskuse proovile panna pusletükke kokku  sobitades. Oh seda rõõmu, kui mosaiik tuttavast muinasjutu- või multifilmitegelasest õnnestus kokku saada! Oli lõbusaid ja ka üldharivaid puslesid. Näiteks Eestimaa kaart, planeetide kaart, loodusteemaline pusle, krokodill Gena, Lumekuninganna, Hello Kitty jmt.

Üheks vahetunniks kogunesid õpilased võimlasse teatejooksuks. Võistkonniti tuli kiiruse peale lahendada mosaiikmõistatus. Iga võistleja võttis endale ühe pilditükikese ja proovis seda sobitada õigesse kohta, et panustada pildi kokkusaamisesse. Kaasaelamist jätkus kõigile võistkondadele.

Lasteaia Piilupartide rühma lastele jagati lapse eesnime esimese täht tükikestena. Oli rõõm „oma tähte“ kokku laduda.

Pusle on mõnus, lõbus ja arendav ajaveetmisviis. Talvisel külmal päeval on see väga mõnus tubane tegevus. Sobiva mängu leiab lasteaialaps, kooliealine ja täiskasvanudki.