SASS HENNO RÄÄKIS PAISTU NOORTEGA
 /  Esileht / SASS HENNO RÄÄKIS PAISTU NOORTEGA
SASS HENNO RÄÄKIS PAISTU NOORTEGA

Seekord juhtus Paistu Kooli vanema astme õpilastega nii, et kadripäeval ei kohtunud nendega mitte Kadri, vaid Sass.  Sass, kelle teine nimi Henno, ja seda nime teadis enamik publikust väga hästi.

Paljud olid lugenud raamatut „Mina olin siin”, filmgi oli vaadatud. Veelgi rohkemad teadsid aga peast tekste, mis pärit ansambli 5MIINUST repertuaarist. Tõsi, Sass kurvastas fänne kinnitusega, et tema teed on selle bändiga lahku läinud.

Sass rääkis aga paljust muust.  Ta ei varjanud, et elutee on olnud konralik. Aga mis olulisem – ta tõi neist konaratest välja näiteid ja järeldusi.  Rääkis asjadest nii, nagu täiskasvanud tavaliselt ei räägi. Kust saab alguse vägivald, ka koolivägivald? Kust algavad sõltuvused?  Kuidas sind ära kasutatakse, vaimselt ja seksuaalselt?  Kuidas sellega toime tulla, kust abi leida? Kuidas jääda normaalseks inimeseks?

Sassi karismaatiline, humoorikas ja eneseirooniline  jutustajaoskus hoidis noori kuulajaid endaga kaasas ja ehkki kolm tundi loenguaega möödusid vuhinal, on tema kõikvõimalikel kontodel, mida ta lahkelt jagas,  ilmselt ka edaspidi meie noorte küsimusi. Ja Sassi vastuseid. Ta lubas alati vastata.