Talgupäev Piilupartide rühmas
 /  Esileht / Talgupäev Piilupartide rühmas
Talgupäev Piilupartide rühmas

Talgupäev Paistu Kooli Piilupartide rühma lastevanematega

Õues mängimine ja õppimine on järjest olulisema rolli meie laste elus võtnud. Tänased lapsed veedavad üha enam aega siseruumides ja järjest vähem jääb aega vanematel nendega koos värskes õhus viibida. Oleme otsustanud oma rühmaga muuta laste päevakava selliselt, et oleks võimalik palju aega õues olla.

Kuna kõige tähtsamad on lasteaias siiski lapsed, siis nõusoleku saamine juhtkonna ja lastevanemate käest  on väga oluline. Korraldasimegi lastevanematele sellise koosolemise, kus tutvustasime oma plaane ja tegemisi. Õues tegutsemiseks on Paistu lasteaia maja lähedal fantastilised võimalused – suured põlispuud ereda päikese  ja vihma kaitseks, lõkkekohad hubasuse ja sooja tegemiseks, puud ronimiseks, põõsad ja peenramaa koos tegutsemiseks.  Veel paremate tingimuste loomiseks leppisime kokku vanematega teha ühine suur talgupäev laupäevasel päeval. Lastele sai valmistatud euroalustest väliköök, erinevad pingid istumiseks, piirdeaed mänguala piiramiseks ja lauad kunstitegevusteks ning erinevateks mängudeks. Kõige suuremaks tööks võtsime ette lastele varjualuse kohandamise koolimaja kõrvalolevast kuurist. Sinna sai paigaldatud uks, euroalustest põrand ja vanadest kooli pinksilaudadest seinad, kuhu on hiljem võimalik lastel joonistada. Vanematel oli kaasa võetud kõik vajaminevad töövahendid. Ehituseks sai kasutada erinevaid taaskasutatavaid materjale. Kuna päev läks pikas, siis ei jäänud söömata ka kokatädi Tiiu valmistatud  talgusupp, mida lahkelt oli serveerima tulnud kooli direktor Merike.

Suured tänud Steveni vanematele põranda kattematerjali toomise eest, Emma-Liisa isale materjali organiseerimise eest ja kõikidele talgulistele selle suure panuse eest oma laste jaoks meie lasteaias. Eraldi  täname veel talguliste lapsehoidjat tädi Ehat, kes terve päeva kaasas olnud lastega lustis ja neid käruga sõidutas.  Kui kõikides lasteaedades oleks sellised lapsevanemad, kellega on nii meeldiv koostööd teha,  siis on suur tõenäosus, et meie järeltulev põlvkond on tervisliku eluviisiga ja oskavad hinnata koosolemisest rõõmu.

Tiia Randpere

Piilupartide rühma õpetaja