Teadmistepäev Paistu Kool
 /  Esileht / Teadmistepäev Paistu Kool
Teadmistepäev  Paistu Kool

Teadmistepäev Paistu Kool

Paistu Koolis alustati kooliaastat teadmistepäeval, mis sel aastal laupäevale sattus.

Õppeaasta ava-aktuseks koguneti kooli võimlasse. Päevakangelasteks said üheksa last, kes kevadel lasteaiaukse selja taga kinni panid ja nüüd olid täis tahet 1. klassis õppima asuda. Neid olid saatmas vanemad, vanavanemad, sõbrad ja tuttavad. Saali ette aukohtadele istuma saatsid neid põhikooli viimast kooliaastat alustavad 9. klassi õpilased. Direktor Merike Kald  ja abivallavanem Ene Saar valla esindajana andsid innustavate tervituskõnede järel  värsketele koolijütsidele  aabitsa kaenlasse  ja toredaid kingitusi kaasa selle tähtsa päeva puhul. Ka 1. klassi õpilaste vanemaid tervitati.  Koolikaaslased esitasid õpitud pillilugusid ja laule, mis aktuse veelgi pidulikumaks tegid.

Traditsiooniks on saamas see, 9. klassi ja 1. klassi õpilane koos süütavad küünla. See märgib koolis iga päev toimuvat koostöös tegutsemist: väiksemate võimalust alati suurematelt abi küsida ja tuge leida, ning suuremate valmisolekut arvestada ka väiksemate ja vähemkogenutega.

Tore üllatus oli kõigile meie kooli vilistlaste, 1968. aastal põhikooli lõpetanute, osalemine aktusel. Sellest ajast, kui nemad Paistu koolist välja lendasid, on praeguseks möödunud 50 aastat. Lõpetades oli neid klassis 18, teadmistepäeval olid neist üle Eesti kokku tulnud pooled. Mõne sõnaga jagas Väino Luik, kes ka vilistlasnõukogu esimees, tänaste õpilastega oma koolimälestust. Kingituseks koolile oli kaasas roosiistik, millest saab täiendus 2007. aastal vilistlaste poolt rajatud roosipeenrasse. Kõigile 1. klassi õpilastele olid kingituseks viltpliiatsid, mida koolis ikka ja alati vaja läheb. Vilistlastel oli hea võimalus meeles pidada ja tänada ka oma õpetajat- Õie Suurmanni- kes samuti kohal oli.

Aktuse järel kohtuti klassijuhatajaga oma koduklassis ja vahetati kooliaasta alustamiseks vajalikku infot. Õpikuvirn süles lahkuti peagi majast, et uue nädala alguses juba suveenergiast pakatavana tarkuste kogumist jätkata.