Toidukool
 /  Esileht / Toidukool
Toidukool

Paistu kooli lasteaia koolieelikute rühm osales Viljandimaa tervist edendavate lasteaedade programmis „ Toidukool“. Projekt on uhiuus, mis tõttu olime katsejänesed. Esmalt sai meie maja õpetaja ja kokatädi Toidukooli juhendaja koolituse, kus meile jagati ideid ja näpunäiteid kuidas projekt toimima võiks hakata. Kui koolitus läbitud ja materjal käes hakkasime koostama plaani, kuidas Toidukooli läbi viia. Plaani tegime jaanuarist kuni maini ja 2 korda kuus. Alguses esimene kuu tutvustasime lastele, mis on toidukool ja mida me toidukoolis tegema hakkame. Esmalt käisime tutvusime köögiga ja köögiseadmetega. Vestlesime viisakusreeglitest ja lauakommetest. Edasi läksid tegevused praktilisemaks, kus valmistasime köögis lihtsamaid sööke, millega laps hakkama saab. Vahepeal olid ka vestlused, vee joomisest, tervislikest näksidest, taldrikureeglist, toidupüramiidist ja paljust muust veel. Tagasiside tuli ka lastevanematelt, et lapsed on juba Toidukoolis õpitud söögi valmistaist katsetanud ka kodus. Toidukooli plaani lõimisime ka emadepäeva, kus valmistasime emadele maiustuse. Lõpetuseks valmistasime kolm lemmikut toitu. Ja kõige lõpus said lapsed Toidukooli tunnistused ja kingituse, millest lapsed saavad ise valmistada maiustuse. Kaasa läks ka igale lapsele oma kaust, kuhu sisse oli kogunud retseptid, taldrikureegli ja sellega seonduva materjali.

Marget Martsik

Paistu lasteaia õpetaja