Üks päev enne Mardipäeva
 /  Esileht / Üks päev enne Mardipäeva
Üks päev enne Mardipäeva

Päev enne MARDIPÄEVA käisid Paistu Koolis külalised Pärimusmuusika Aidast. Neil oli soov anda oma panus, et haridusasutustes tähtsustataks rohkem meie rahvakalendri tähtpäevi ning õpetataks lapsi nende tähendusest paremini arusaama.

Ansamblist Svjata Vatra tuntud muusikud Kulno Malva ja Juhan Suits käisid mööda Viljandimaad lastele rääkimas mardi- ja kadripäeva tähistamisest, kommetest ja traditsioonidest. Õpetati teemakohaseid laule, tantsiti folkloorseid tantse ja mängiti naljamänge. Kuulati torupillimuusikat ja akordionimängu. Vihtlemisega sooviti vilja- ja karjaõnne. Õpilased said teada, kes või mis on mardipere või kadripere. Ka seda, milline näeb välja pühade titt ja kuidas teda meisterdada. Mõlema tähtpäeva juurde kuuluvad kindel riietumisstiil ja maskid.

Nüüd saavad lapsed kodukülas sanditades ka kogutud uusi teadmisi kasutada.