V.Õ.M.M
 /  Esileht / V.Õ.M.M
V.Õ.M.M

Täis põnevust ja võitlusvaimu, startis Paistu Kooli 7. klassi võistkond koos klassijuhataja ning kooli direktoriga mõnusal soojal 25. septembri sügisõhtul Viljandi Õhtusele Maastikumängule ehk lühendatult V.Õ.M.M.

Rajale minevaid meeskondi oli kokku 15. Täpselt sama palju oli ka punkte, kus tuli erineva raskusastmega ülesandeid lahendades edasi liikuda. Rajal olemine ja ülesannete täitmine nõudis tiimilt väga head meeskonnatööoskust, kaaslaste usaldamist, parajal määral teadmisi, osavust, head füüsilist vormi  ja kaardilugemisoskust.

Ülesanded olid meie jaoks avastamisrõõmu ja põnevust pakkuvad, uusi teadmisi andvad ning oma varasemaid teadmisi kinnistavad. Väga suurt elevust ja hasarti tekitas legendi järgi pangaröövis kasutatud auto läbiotsimine ja sealt ebaseaduslike asjade selekteerimine. Kuna selleks hetkeks oli väljas kottpimedus, teostasime otsingut taskulambi valgel. Taskulampi tuli kasutada ka ajalehest „Sakala“ vigade otsimisel, kuhu oli käsitsi teksti juurde kirjutatud ning joonistatud omapoolseid mõttevälgatusi. Poistele tõi sära silma laskeharjutuse punkt. Lisaks eelnevale tuli sorteerida prügi, elustada inimest, meelde tuletada liiklusreegleid, panna kokku kodune kriisiabipakk, sõita tõukerattaga jne.

Kogu üritusel olid väga ranged ohutus – ja turvanõuded. Punkti tohtisime siseneda ja väljuda ainult etteantud kellaajal, maski kandmine oli kogu ürituse ajal kohustuslik. Kaasmängijaid nägime selle pika rajal oleku jooksul vaid mõned üksikud korrad ja siis ka vaid teisel pool teed.

Viis tundi rajal olemist möödus märkamatult. Mängu lõppedes olime täis positiivseid emotsioone ja rõõmu toredalt veedetud õhtust.

Aitäh V.ÕM.M meeskonnale, vahva ja meeleoluka ürituse korraldamise eest!

Urve Kalda

1. klassi klassijuhataja