Mihklipäeval

Loomise kuupäev 05.10.2021

29. septembril toimus Paistu Koolis Mihklilaat. Eesti rahvakalendri järgi on sel päeval mihklipäeva tähistatud, mida ka kasupäevaks peetakse - seepärast oli igati paslik korraldada üks kauplemis-hommik.

Laadalt sai osta õpilaste ja isegi lasteaialaste valmistatud küpsetisi, maiustusi, mänguasju ja käsitööd. Julgematel kauplejatel oli letil ka näiteks ravim- ja ilutaimi ning koduseid hoidiseid. Väga populaarseks osutusid õnneloosid. Kõik see tekitas elevust: tõmmata endale loosinumber ja siis jääda kannatlikult ootama, mida kotist välja tõmmatakse.

Mihklilaat on olnud aastaid meie kooli õpilaste seas väga populaarne. See on hea võimalus harjutada „kaupmeheametit“. Reaalne ost-müük, mille juures peab oskama oma kaupa reklaamida, rahadega tegeleda ja erinevate inimestega suhelda. Ettevõtluse algõppeks saab seda pidada.

Ostjateks olid kõik, kes sel päeval majas – lasteaialastest õpetajate ja teiste koolitöötajateni. Mihklilaat mahtus korralikult koolitundide vahele, aga paljude arvates oleks see võinud kauem kesta. Õpilastel tekkis mitmeid huvitavaid mõtteid, kuidas järgmisel korral üks „tõsine“ laadapäev korraldada. Kõik ettepanekud said talletatud ja loodame neid järgmisel korral teostada.