Paistu Kooli 184. aastapäev

Loomise kuupäev 14.10.2021

Sel aastal möödub 184 aastat ajast, mil Õisu mõisahärra Friedrich von Sivers andis loa oma mõisa maadele rajada külakool. Ikka selleks, et külanoored lugema ja kirjutama õpiksid. Igal aastal tähistab Paistu koolipere Paistu kandi hariduselu aastapäeva. Nii ka sel korral – 11. oktoobril.

Pidulik hommik algas toimekalt askeldades. Õpilased said klassiti kooli sööklast kandikutele komplekteeritud toiduained. Saadud materjali ja loovust kasutades valmistati neist tikusuupisted ja moodustati neist 184. Õpilaste ja õpetajate fantaasia oli selle tegevuse juures kõige paremas tähenduses üllatavalt kasutusele võetud. Näiteks oli tähtis arv moodustatud hoopis rooma numbrites - CLXXXIV. Leidus „siilikesi“, mulgi mustreid ja muudki põnevat. Klassidesse kaeti endile pidulaud, millel kringel, morss ja tikusuupisted.

Hommik jätkus aktusega saalis. Õpilased laulsid, lugesid sünnipäeva sobivaid luuletusi ja direktor Merike Kald pidas pidupäevakõne.

Traditsiooniliselt toimus pidupäevale eelnenud nädalal iga-aastane Kooli Aastapäeva Jooks. Seda juba 35. korda. Distantsi pikkuseks on alati just nii palju meetreid, mitu aastat on siinkandis koolitarkust jagatud. Sel aastal tuli joosta 184 meetrit. Osalesid ka lasteaialapsed. Aktusel õnnitleti võitjaid. Tüdrukutest tuli võitjaks Maria Jüris ja poistest Kenneth Salme, kes mõlemad õpivad 8. klassis. Direktor andis võitjatele üle Paistu Kooli rändkarikad.

Veel tänas direktor Paistu Kooli töötajaid tööjuubeli (10;15; 20 jne.) puhul

Tehtud töö eest lisandusid koolipoolsed tänusõnad Viljandi valla Aasta õpetaja 2021 tiitli pälvinud Ave Visorile.

Tänati ka palju aastaid meie majas südamega tööd teinud kokatädi Tiiu Tomingast, kes elukorralduse muutumise tõttu lõpetab töötamise Paistu koolis.

Aktuse lõppedes suundusid kõik oma klassidesse, kus ootas kaetud pidulaud. Nauditi toitu ja vahetati sünnipäevamõtteid.

Sünnipäevanädala jooksul valmisid kaunid sünnipäevakaardid, millest kujunes väike näitus stendil. Õpilased valmistasid kaardid ja kirjutasid palju häid soove Paistu koolile.

Järgmine aasta on juubelihõnguline, sest selleks ajaks saab juba  185 aastat asjast, mil Paistu piirkonnas koolitarkust jagama hakati.