Paistuhariduselu 185

Loomise kuupäev 03.11.2022

PAISTU KOOL JUUBELDAS

Paistu kooli pere kogunes 10.oktoobril tähistama Paistu hariduselu 185. sünnipäeva.

Pidulikul aktusel astusid lavale laululapsed ja noored muusikud, samuti 8.klassi õpilased, kes lugesid ette kaaslaste mõtteid oma kooli kohta. Kui Paistu kool oleks film, siis mis film? Kui ta oleks toit, siis mis toit? Arvamusi oli väga erinevaid „Kevadest“ „Jääajani“ ja mulgi pudrust sefiiritordini.

Direktor Eero Metsvahi rõhutas oma kõnes hariduselu aastapäeva väärikat numbrit, traditsioonide tähtsust ja kooli osa kogukonna ühendajana. Ta rõõmustas, et kool on elujõuline ja õpilasi jätkub.

Eraldi austati aktusel koolitöötajaid, kel täitunud ümmargune tööjuubel. Lillekimbu ja tänukirja pälvisid kokk Hilje Luik ja pikapäevaõpetaja ning 9. klassi juhataja Urve Kalda.

Paistu kooli traditsioonide hulka kuulub ka sünnipäevajooks. Igal aastal jooksevad kõik õpilased just nii mitu meetrit, kui koolil parajasti aastaid täitub. Seekord oli distantsi pikkuseks mõistagi 185 meetrit ning aktusel tegi kehalise kasvatuse õpetaja Loore Järvekülg jooksust kokkuvõtted.  Kiireimad jooksjad olid Maria Jüris ja Kenneth Salme.

Aktusel nägi kogu koolipere esimest korda ka värskelt valminud filmi „Paistu kooli kadunud aega otsimas“, kus taaselustusid olulised hetked kooli ajaloost – kooli asutamine ja praeguse valge koolimaja avamine. Humoorikama vahepalana näidati ka saja aasta taguseid kasvatusmeetodeid, mis nüüd õnneks minevikku vajunud.  Filmis tegid kaasa paljud praegused ja endised õpilased ja õpetajad ning see pälvis sooja vastuvõtu.

Sünnipäevapidu lõppes tordisöömisega.

Vaata pilte siit: Paistuhariduselu 185link opens on new page

Helle Leppik,

Paistu Kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja